ویژگی‌های مدیر کل در هتل

اگر شما در حالی که لبخند بر روی صورتتان دارید بتوانید چند کار را همزمان انجام دهید، می‌توانید به عنوان یک مدیرکل در هتل مشغول به کار شوید.

مدیران کل در هتل بر عملکرد تمام قسمت‌ها ازجمله نظافت اتاق‌ها تا ایمنی استخر را زیر نظر دارند. شغل آنها بدینگونه است که با صبوری مشکلات را بررسی و مدیریت کرده تا بتوانند در حالی که نگرشی مناسب در راضی نگه داشتن مهمانان و کارمندان دارند، دارایی‌های خود را هموار کنند. در ماه مه سال 2011، ایالات متحده آمریکا 29.870 مدیر هتل داشت که درآمد سالیانه آن 47.450 دلار بود.


مهارت‌های مردمی:

مدیر کل هتل باید فردی با مهارت‌های درون فردی باشد تا مهمانان و کارمندان را خوشحال کند.

مدیرکل هتل مهمانان را پذیرا و مشکلات آن‌ها را برطرف می‌کند. او باید با صبر و حوصله به نگرانی‌های مهمان رسیدگی کند. او حتی در موقعیت‌های استرس‌زا باید با صبر و حوصله و با درایت به نگرانی مهمانان بنگرد. همچنین باید انگیزه به کارکنان دهد تا کارهایشان را به نحو احسنت انجام دهند که این امر مستلزم داشتن استعداد رهبری و مهارت برای درک مشکلات و رفع اختلافات دارد. مدیر هتل باید بداند که چطور به خوبی گوش فرا دهد.


مهارت‌های تفکر منتقدانه:

مدیران ارشد هتل‌ها، افرادی ماهر در کشف نقاط ضعف و رفع‌کننده آنها هستند. آنها باید بتوانند راه حل‌های خلاقانه و عملی برای مشکلات را سریعاً در محیط پیرامون خود مد نظر قرار دهند. آنها ظرفیتی نیاز دارند که با استفاده از حسی مشترک به انجام وظایف خود بپردازند. مدیران هتل‌ها با استفاده از علم ریاضی به تفسیر اطلاعات مالی می‌پردازند. همچنین آن‌ها باید توانایی تصمیم‌گیری بر اساس یکی کردن گزارشات هتل و تجربیات و ایده‌های حرفه‌ای خودشان را داشته باشند.

مهارت‌های ارتباطی:

بی‌شک خواندن، نوشتن و صحبت کردن بخشی از کار مدیران است. مدیران هتل‌ها برای آگاهی از قوانین ایمنی، دستورالعمل‌های نگهداری، دستورالعمل‌های رویه‌ای و مجلات تجاری صنعتی، نیاز به مهارت خواندن و درک صحیح از آن را دارند. همچنین مدیران مشکلات مجموعه خود، نامه‌های تجاری و خلاصه‌ای از حل مشکلات را می‌نویسند، بنابراین آنها به دستور زبان، طرز بیان و روش‌های شناختی خوب نیاز دارند، زیرا از آنجا که مدیران هتل‌ها به ارائه گزارشات به هیئت رئیسه، مشتریان و کارکنان می‌پردازند، باید بتوانند به خوبی به طور عام صحبت کنند.


مهارت های سازمانی:

مدیران هتل‌ها کارهای زیادی را انجام می‌دهند، بنابراین باید چند کاره باشند. آنها بر روابط مهمان، فرانت‌آفیس، خانه‌داری، نگهداری، امور مالی و ارتقاء کارکنان نظارت دارند. یک مدیر هتل ممکن است بطور جدی ترتیب چیدمان کارکنان غذا و نوشیدنی را برای یک جلسه در محل برگزاری کنفرانس‌های هتل بررسی و مورد ارزیابی قراردهد. او باید توانایی پیگیری و سازماندهی میهمانان، برنامه‌ها و برنامه‌ریزی‌ها را داشته باشد. استعدادها و توانایی سازمانی در هتل‌های بزرگتر که عملیات پیچیده‌تری دارند بسیار مهم هستند.

توانایی استفاده از سیستم کامپیوتری:
استفاده از کامپیوتر بخش مهمی از زندگی روزانه مدیران هتل است. آنها با استفاده از نرم‌افزار پردازش کلمات و صفحات گسترده برای ارتباط با هیئت رییسه، کارمندان و مهمانان استفاده می‌کنند. همچنین برای انجام کار خود و نظارت بر حقوق و دستمزد، مدیریت اموال و رزرواسیون، از سیستم‌های کامپیوتری استفاده می‌کنند. به عنوان مجموعه‌های هتلداری، حرکت به سمت برنامه‌ها و نرم‌افزارهای کامپیوتری جدید امری اجتناب ناپذیر است و مدیران هتل‌ها باید بتواند سریعاً برنامه‌های جدیدی را انتخاب کنند.

مهارت‌های مالی:
داشتن مهارت‌های مالی برای مدیران هتل بسیار ضروری است. پایین نگه داشتن مخارج هتل مسئولیت مدیر کل هتل است. او باید نرخ‌های اتاق را تنظیم، بودجه‌ها را جمع‌بندی، هزینه‌های اموال مصرفی را تأیید و بودجه قسمت‌های مختلف هتل را تعیین کند. همچنین یک مدیر باید پیگیری لازم را در جهت میزان درآمد کسب کرده هتل را انجام دهد.نویسنده: جنیفر الیسون
مترجم: مهرداد مرادی


لینک مقاله