پله‌های ترقی برای مشاغل مرتبط با هتل


برای اینکه میهمانان از اقامت خود لذت ببرند، افراد زیادی باید وظایفشان را به نحو احسنت انجام دهند. کارکنان بخش فرانت‌آفیس به میهمانان خوش‌آمد گویی می‌کنند، کارکنان خانه‌داری این اطمینان را به میهمانان می‌دهند که اتاق‌شان تمیز و مورد پسندشان است، کارکنان تأسیسات دستگاه‌های یخ‌ساز را همیشه فعال نگه می‌دارند و مدیران باید بتوانند هر کسی را در جایگاه خودش بکار بگیرند.

جایگاه مدیریت در هتل:

مالکان هتل‌های کوچک اغلب خود به طور مستقیم هتل را مدیریت می‌کنند. برای هتل‌هایی که بخشی از یک زنجیره هستند، مدیر یا مدیرکل امور عملیات هتل را انجام می‌دهند در حالیکه تصمیم نهایی با رییس هیئت‌مدیره یا مدیرعامل است.

همچنین مدیران بخش‌های مختلف به صورت مجزا به فعالیت مشغولند. متصدی پذیرش باید از صحت نحوه عملیات چک‌این و چک‌اوت اطمینان حاصل کند. مدیر رستوران اگر آن رستوران دارای غذاخوری باشد، مدیر خانه‌داری امور نظافتی را برنامه‌ریزی می‌کند و متصدی تأسیسات مسئول رسیدگی و نگهداری و تعمیرات می‌باشد. 

 

پست‌های اداری:

تیم اداری در پشت صحنه مشغول به فعالیت هستند و حتی ممکن است در محل هتل کار نکنند. این افراد شامل: پرسنل واحد منابع انسانی می‌باشند که نیروهای جدید را استخدام و کارایی پرسنل دیگر را نظارت می‌کنند. کارکنان فروش، رزروها را هماهنگ می‌کنند و خدماتی مانند: خدمات فرودگاهی را به میهمانان ارائه می‌دهند. تیم‌های بازاریابی و روابط عمومی نام تجاری هتل را از طریق تبلیغات و وب‌سایت هتل ترویج می‌دهند. بخش مالی درآمد هتل را مدیریت می‌کند.

 پست‌های خدمات به میمانان:

افرادی که در بخش خدمات میهمانان فعالیت می‌کنند به طور مستقیم با میهمانان در ارتباط هستند. این افراد نمایانگر هتل هستند. بلمن‌ها وسایل میهمانان را حمل می‌کنند. دربان‌ها در ابتدا به میهمانان خوش‌آمدگویی می‌کنند. قسمت خدمات به سوالات میهمانان  پاسخ می‌دهند. کارکنان بخش پذیرش عملیات تحویل اتاق را انجام می‌دهند. باربرها میهمانان را مستقیم به مقصدشان راهنمایی می‌کنند. با توجه به نوع هتل پیشخدمت‌ها می‌توانند کسانی باشند که ماشین میهمانان را پارک می‌کنند یا کسانی که لباس آنها را تمیز می‌کنند. این قسمت شامل: فروشندگان فروشگاه‌های هتل یا بوتیک‌ها و تمام پرسنل رستوران اعم از میزبانان و پرسنل کافی‌شاپ که در تعامل با میهمان هستند نیز می‌باشد.

تعمیر و نگهداری و خدمات غذا و نوشیدنی:

کارکنان بخش تأسیسات به طور مستقیم با میهمانان در تعامل نیستند اما این افراد نقش اساسی در تأمین رضایت میهمانان ایفا می‌کنند. خانه‌داران در زمانی که میهمان در اتاق حضور ندارد به نظافت اتاق می‌پردازند. نگهبانان از ماشین‌آلات محوطه‌سازی نگهداری می‌کنند. ممکن است هتل‌ها از افرادی جهت برق‌کشی، نقاشی، لوله‌کش‌ها و افراد دیگر به صورت پاره‌وقت و قراردادی برای انجام امور خاص بر اساس نیاز استفاده کنند.نویسنده: Parker Janney

مترجم: مهرداد مرادی

لینک مقاله